www.sanatorna.org.ua

Меню користувача

Доброго дня, Guest

Реєстрація
Забули пароль?

Логін
Пароль
Зараз онлайн
Адмінів: (0)
Користувачів: (0)
Ботів: (3)
Гостей: (7)
Всього: (10)
Список онлайн
Google BotNews
oBotForum
Yandex BotForum

Погода

Партнери


Google рекомендує

Шкільна служба новин


[ Головна | Популярні | Список ]

1035 років Ярославу Мудрому (978-1054)

Розмістив: ШСНПереглянуто: 1403
Категорія: Немає категоріїДата: 31.01.2013
 
     За всю історію нашої держави від древніх часів до наших днів тільки один правитель був називатися «Мудрим». За які ж справи так назвав народ сина князя Володимира – Ярослава?. 
     Відповідь на це ми отримали від учнів 9-а класу  Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІВІІ ступенів (Сідєльнікової Ю., Костогриз І., Шкурко Л., Петриченко М., Фурси Н., Кулініч І., Чіпи Т., Царик Ю.)  та класного керівника Базар’ї Оксани Миколаївни, які здійснили подорож в минуле під час проведення позакласного заходу «1035 років Ярославу Мудрому (978-1054)».
     Цікавими і змістовними були їх розповіді про ті зміни, які відбулися на Русі під час правління Ярослава Мудрого – великого князя київського, сина Володимира Святославовича, хрестителя Київської Русі. З його іменем пов’язані золота доба Київської держави та її столиці – Києва, розвиток освіти та культури, зміцнення міжнародних зв’язків.
     За часів свого князювання Ярослав розбудував Київ, прикрасив його величними спорудами. Літописець Нестор повідомляє про це так:»Заклав Ярослав місто велике, в якому тепер Золоті Ворота, заклав церкву Святої Софії, Митрополичну, і далі церкву Святої Богородиці Благовіщення на Золотих Воротах, потім монастирі Святого Георгія та Святої Ірини…» , заснував при Софіївському Соборі школу і бібліотеку.
     Присутні уважно слухали вірші Р.Завадовича «Ярослав Мудрий», О.Олеся «Наші предки-слов’яни. Ярослав Мудрий» у виконанні учениці 10 класу Таран Каті. Учень 8 класу Луганський Женя прочитав «Заповіт Ярослава Мудрого», який залишив своїм синам Ярослав Мудрий перед смертю.
     Бібліотекар школи Зуб Ліна Дмитрівна здійснила подорож до книжкової виставки «1035 років від дня народження Ярослава Мудрого». Вона розповіла про дочок Ярослава Мудрого Анну, Єлизавету, Анастасію, які, як і батько любили книги, були освічені.
            Присутні переглянули презентацію «Київська Русь за часів управління Ярослава Мудрого» та фільм «Ярослав Мудрий».Коментарі

Логін
Коментар
Підтвердження коду безпеки
Код безпеки
Введіть код
Сторінку згенеровано за 0.042 секунд
Немає наповнення для цього блоку
Немає наповнення для цього блоку